Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... pfa protectia muncii
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

pfa protectia muncii

un pfa(ii) fara salariati, cu obiect de activitate comert cu amanuntul, trebuie sa aiba contrct pentru protectia muncii si ssm ?
De acord cu inspectorssm. Daca amenzile au fost dare de ISU, e in regula, exista baza legala, dar ITM nu avea motive, nefiind niciun angajat care isi desfasura activitatea acolo sau care sa fi fost accidentat. gigipopa, daca dv. cunoasteti concret acest caz, ne puteti spune cine a aplicat sanctiunea: ITM sau ISU ?
Va raspund prin mesaj privat, referitor la aplicarea sanctiunii de catre ITM sau ISU. Veti intelege de ce.