Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa medic stomatolog
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa medic stomatolog

am un cabinet stomatologic si nu vreau sa angajez doctorul respectiv ci vreau sa fac un contract de colaborare cu ea. Poate ea ca si medic stomatolog sa se constituie PFA, Are PFA-ul ca medic stomotolog un regim aparte sau se depun aceleasi acte ca pentru un PFA obisnuit.
va multumesc anticipat si astept cu deosebit interes raspunsul
Cu medicul cu care doriti sa lucrati puteti face un contract de colaborare, acesta avand drept de libera practica de la DSP si fiind inscris la colegiul medicilor stomatologi. Nu are de ce sa faca PFA,
ideea este ca eu vreau ca dr respectiv sa-mi de-a factura si chitant apentru serviciile prestate fata de mine. multumesc