Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Aviz și funcțiune
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Aviz și funcțiune

Buna ziua
Sunt medic stomatolog,am preluat un praxis de la o doctorița care a plecat in pensie. Cabinetul are aviz dsp pe numele dânsei și nu se eliberează alt aviz nou, doar cu acel vechi am putea funcționa. Acel spațiu aparține de prefectura orașului și este întrebuințată protecția copilului,cu care eu am un contract de colaborare.
(Doamna doctor a fost medicul copiilor,acum am devenit eu)
Ce contract ar trebui sa semnam și cu cine ca sa fim in regula pt funcționare ?
Avizul DJSP este obligatoriu pentru dvs. ca medic stomatolog cu drept de practica.
Contract de inchiriere puteti incheia numai cu proprietarul spatiului, prefectura.
Contractul de colaborare incheiat cu DJPC trebuie anuntat la ANAF pentru inregistrare ca platitor de taxe si impozite.