Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Raport intermediar al procedurii
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Raport intermediar al procedurii

Buna ziua!

Procedura de cerere de oferta online cu etapa finala de licitatie eletronica:

1. dupa ce a avut loc evaluarea ofertelor, inainte de a initia etapa finala de licitatie electronica, se intocmeste un raport intermediar al procedurii?

2. daca da, in acest raport intermediar al procedurii sunt mentionate ofertele admisibile si ofertele respinse. Ofertantii respinsi sunt acum informati ca au fost respinsi, inainte de etapa finala de licitatie eletrocnica, sau dupa ce a avut loc licitatia eletronica si s-a intocmit raportul final al procedurii? Va intreb pt ca, comunicarile privind rezultatul procedurii stiu ca se fac dupa raportul final al procedurii. Pe de alta parte procedura este online; ii informeaza automat sistemul, inainte de licitatia eletronica, ca ofertele lor au fost respinse? Pot oare sa scriu si motivatia in respingere, inainte de licitatia eletronica?
Conform art206 din OUG 34, ofertantii sunt informati doar privind rezultatul procedurii/selectiei nu si despre declararea ca admisibila a unei oferte. Nu este necesar raport intermediar, ci doar un pv in care stabiliti ofertele admisibile si invitarea la LE a celor admisibili.