Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Microintreprindere-cheltuieli cu casa de marcat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Microintreprindere-cheltuieli cu casa de marcat

Buna ziua,

Am o nedumerire referitor Art. 112 din Codul Fiscal :

"(2) În cazul în care o microîntreprindere achiziţionează case de marcat, valoarea de achiziţie a acestora se deduce din baza impozabilă, în conformitate cu documentul justificativ, în trimestrul în care au fost puse în funcţiune, potrivit legii."

Prin valoarea de achizitie se intelege valoarea cu TVA a casei de marcat ? Sau valoarea fara TVA ?

Multumesc
Valoarea fara TVA:D
Multumesc pentru raspuns :)
rentz, utilizator
Am omis sa mentionez ca firma nu este platitoare de TVA.
Aceasta schimba cumva situatia ?

Multumesc
rentz, utilizator