Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale conditii pentru autorizatia de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

conditii pentru autorizatia de functionare

salut am un magazin de haine ,ce conditii trebuie indeplinite pentru a primi autorizatia de functonare,sanitare,protectia mediului,sanitar veterinar protectia muncii PSI etc?
va multumesc
Buna ziua!
De la mediu nu aveti nevoie de autorizatie. In schimb, cf. L 211/ 2011, veti avea nevoie de o persoana autorizata (curs de pregatire) pt gestiunea deseurilor generate din activitate (sau puteti externaliza serviciul, ca la contabilitate). Veti face niste raportari specifice pt ambalaje si va trebui sa va inscrieti intr-un registru la AFM, prin care veti plati o taxa pt ambalajele nevalorificate.