Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii societate suspendata temporar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii societate suspendata temporar

Buna ziua,
Am depus decl.392B in luna februarie 2013,in luna martie decl.101 si v-as ruga sa-mi spuneti ce declaratii mai trebuie sa depun si data scadenta.
Multumesc.
Daca nu aveti regim derogatoriu depuneti si Declaratia 100 trimestrial pana pe 25 ale lunii urmatoare incheierii trimestrului, si nu uitati de Situatiile financiare anuale 2012 in termen de 150 de zile de la terminarea anului fiscal (30 mai 2013).
Daca nu am depus in 25 aprilie,depun luni 29.04.2013,se primeste amenda?
Multumesc
Da,se primeste amenda, dar incercati cu un avertisment daca sunteti la prima abatere.
Succes.