avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii societate suspendata temporar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii societate suspendata temporar

Buna ziua,
Am depus decl.392B in luna februarie 2013,in luna martie decl.101 si v-as ruga sa-mi spuneti ce declaratii mai trebuie sa depun si data scadenta.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: LUMINITA TURCU , Consultant fiscal 19:53, 27 Aprilie 2013
Daca nu aveti regim derogatoriu depuneti si Declaratia 100 trimestrial pana pe 25 ale lunii urmatoare incheierii trimestrului, si nu uitati de Situatiile financiare anuale 2012 in termen de 150 de zile de la terminarea anului fiscal (30 mai 2013).
Daca nu am depus in 25 aprilie,depun luni 29.04.2013,se primeste amenda?
Multumesc
Da,se primeste amenda, dar incercati cu un avertisment daca sunteti la prima abatere.
Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit profit firma suspendata vioery vioery Mi/a venit o instiintare precum ca n/am depus impozitul pe profit ,dar firma mea e suspendata temporar.Ce se poate intampla ,stiind ca trebuia depusa pana pe ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100 ditabetina ditabetina Buna dimineata, am depus declaratia 100 online iar cand am verificat recipisa imi spunea ca exista o eroare la campul completat 103 , am ultima versiune a ... (vezi toată discuția)
Nelamurire depunere declaratia 100, trim iv, an 2011 carmelalita carmelalita Daca exercitiul financiar nu se va incheia pana la 25 februarie 2012, cum trebuie depusa decl. 100, pentru trimestrul IV a anului 2011? - cu o suma cel putin ... (vezi toată discuția)