Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Situatiile financiare anuale 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Situatiile financiare anuale 2012

O societate pe actiuni, cu actiuni pe Rasdac(cuponiada) va trebui pentru anul 2012 sa incheie situatiile financiare anuale in conformitate cu prevederile ord.1286/2012 ?

Avand in vedere ca ordinul mentionat se refera la reglementarile contabile conform IFRS pentru SC ale caror valori mobiliare sunt admise la tranzactionare pe o piata reglementata,piata rasdaq fiind o piata reglementata,trebuie sa intocmiti situatiile financiare pe anul 2012 conform acestui ordin.