Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxe auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxe auto

Buna ziua, detin un autoturism marca ford mondeo din anul 2005,doresc sa-l trec pe numele sotului fiind sofer cu o vechime mai mare si darile la stat vor fi mai mici.Ce taxe trebuie sa platesc? Multumesc
carmen01011958, moderator
Timbrul de mediul sub prevederile OUG nr. 9 din 2013 şi să aveţi plătit la zi impozitul pe autoturism.
Cum adică "fiind sofer cu o vechime mai mare si darile la stat vor fi mai mici"? Rog explicaţi.

multumesc ptr raspuns,fiul meu are 27 ani iar costul asigurarii este de 600 roni pe an,iar daca autoturismul este pe numele sotului care are 50 ani,vechime ca sofer aproape 30 si nu are accidente asigurarea este mai ieftina.cat m-ar costa timbrul de mediu?multumesc
Vă puteţi calcula singură aici [ link extern ]