Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie ccc doua contracte
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie ccc doua contracte

As dori sa stiu daca in situatia in care am doua CIM la doi angajatori deiferiti unul de 8 ore zi si celalalt de 2/ore zi:
1 in concediu pre si postnatal ambii angajatori imi vor plati concediul si daca sunt obligata sa vin cu doua concedii din partea medicului si
2 la calculul indemnizatiei intra veniturile din ambele contracte?
Multumesc
La angajatorul unde aveti functia de baza duceti originalul si la cealalta firma o copie.

Pe copia certificatului medical se va inscrie „Conform cu originalul” si se va aplica stampila unitatii, parafa si semnatura medicului prescriptor, precum si, dupa caz, parafa si semnatura medicului sef de sectie,
2.Da,intra ambele.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil