Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum ies dintr-o firma in lipsa celuilalt administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum ies dintr-o firma in lipsa celuilalt administrator

Am un prieten care si-a deschis o firma cu o nulitate de om, tipul a plecat pe mare si nu mai reuseste sa dea de el. Pe firma respectiva nu se mai fac tranzatii, se depune totul pe zero, insa au "omis" sa inchida contul si acum banca isi cere partea.

Intrebarea este: cum ar putea prietenul meu sa iasa din firma in mod legal fara semnatura si a celuilalt partener. A platit prea mult timp si partea "nulitatii".

Va multumesc anticipat.
Formulează o cerere de retragere din societate pentru unul dintre motivele prevăzute de art. 227 din legea nr. 31/1990.