Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Legi comert cu alimente pe II
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Legi comert cu alimente pe II

am firma Intrepr.Individuala si cum pot afla daca pot vinde si mezeluri.e magazin alimentar cu nr.inregistr.F24/229/2005
poti daca te autorizezi la registru comertului pentru urmatoarele activitati :
COD CAEN 4639- Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun;
4711- Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun;
4722- Comert cu amanuntul al carnii si al poduselor din carne, in magazine specializate
5210- Depozitari;
5224- Manipulari;