Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Încetarea suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Încetarea suspendare

Buna ziua

Daca un angajat a făcut cerere de suspendare a contractului de munca pt 2 ani si s-a operat in revisal la data sfârșit suspendare 01.09.2013,dar dorește sa revină mai repede. In acest caz se va modifica in revisal si data de sfârșit suspendare sau se va completa DOAR data de încetare suspendare si data de sfârșit suspendare va rămâne data introdusă inițial?
Nu poate ramane data sfarsit suspendare 01.09.2013 atata timp cat salariatul revine la munca mai devreme de data stabilita initial.:)
Intrati pe Contracte-Suspendarea-incetare suspendare si incetati suspendarea la data la care se intorce efectiv salariatul la munca.
Întrebarea era daca înainte sa introduc data încercări suspendarii, modific data de sfârșit suspendare ( data inteodusa când a fost suspendat contractul)?
Da, se va modifica data de sfarsit a suspendarii si apoi se va opera incetarea suspendarii..
Multumesc

Daca in trecut nu am făcut modificarea se poate lua amenda?
Depinde de data respectiva ... adica de data de la care trebuia sa fie facuta modificarea ...