avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire CIM

La o persoana cu CIM pe perioada determinata cu data de inceput 11.02.2013 si data sfarsit 13.05.2013, data sfarsit este acelasi lucru cu data incetarii sau este ultima zi de lucru?
cu ce data pot face prelungirea acestui contract?
Cand se transmite in Revisal modificarea, astfel ca acest CIM sa nu inceteze de drept?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:16, 9 Mai 2013
Buna ziua,
Puteti sa formulati anterior datei de incetare a CIM un act aditional de prelungire pe care sa-l completati in Revisal urmand a transmite ulterior, in termenul legal, datele la ITM.
In acest fel nu veti avea probleme.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2013
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
@ marida

Data sfarsit = data incetarii c.i.m. = 13.05.2013

Prelungirea se va face cel tarziu cu data de 13.05.2013 .... modificarea se poate transmite in termen de 19 zile lucratoare de la data de 13.05.2013.

p.s
In Revisal nu se publica ... se completeaza si apoi se transmite datele catre ITM.
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare contract de munca perioada determinata mariusiurea mariusiurea Buna ziua! Sotia mea a avut contract de munca perioada determinata pana in data de 30 aprilie 2013. nu a primit actul aditional pentru prelungire contract desi ... (vezi toată discuția)
Urgent..... prelungire contract pe revisal nou cioc natalia cioc natalia Buna ziua, va rog mult de tot un raspuns cat mai urgent: Maine, 04.10.2011 imi expira un contract la salariatul X, iar legal, azi, 03.10.2011 trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Incetare cim pe durata determinata; nu am primit formular concediu medical... Herra_ Herra_ Buna seara, Va rog sa-mi spuneti daca, in conditiile in care, contractul individual de munca inceteaza de drept (cim pe durata determinata), si nu stiu ... (vezi toată discuția)