Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire CIM

La o persoana cu CIM pe perioada determinata cu data de inceput 11.02.2013 si data sfarsit 13.05.2013, data sfarsit este acelasi lucru cu data incetarii sau este ultima zi de lucru?
cu ce data pot face prelungirea acestui contract?
Cand se transmite in Revisal modificarea, astfel ca acest CIM sa nu inceteze de drept?
Buna ziua,
Puteti sa formulati anterior datei de incetare a CIM un act aditional de prelungire pe care sa-l completati in Revisal urmand a transmite ulterior, in termenul legal, datele la ITM.
In acest fel nu veti avea probleme.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
@ marida

Data sfarsit = data incetarii c.i.m. = 13.05.2013

Prelungirea se va face cel tarziu cu data de 13.05.2013 .... modificarea se poate transmite in termen de 19 zile lucratoare de la data de 13.05.2013.

p.s
In Revisal nu se publica ... se completeaza si apoi se transmite datele catre ITM.
Cornel Vasile, Consilier juridic