Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate obtine liberare pe control judiciar in cazul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate obtine liberare pe control judiciar in cazul acesta?

Un tanar de 24 de ani a comis un furt pentru care a primit 1 an si 6 luni cu suspendare dupa 6 luni a comis un altul care sunt sansele lui sa scape de puscarie sau sa fie liberat pe control judiciar???Precizes ca momentan este retinut pt 29 de zile!Va multumesc anticipat!:sorry:
Va multumesc deci sa inteleg ca in acest caz nu se poate scapa de puscarie in nici un fel???
Am uitat sa precizez ca in ultimul furt (pt care este retinut acum pt 29 de zile) prejudicul a fost recuperat si platit!!!
Nu conteaza.
Astazi ia prelungit mandatul de arestare preventiva cu alte 29 de zile cu siguranta in situatia asta nu se mai poate face nimic! :(