Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu medical - cod gresit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu medical - cod gresit

Buna ziua,
Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta cu un raspuns.
Pe data de 07.05.2013 m-am internat in spital pentru operatie de tumora ovar stang, operatie pe care am facut-o luni 13.05.2013. Am primit doua medicale, pe primul care este initial am urmatoarea perioada: 7 zile 10.05.2013-16.05.2013 / 15 zile 17.05.2013.31.05.2013 si pe al doilea care este in continuare am 6 zile 01.06.2013-06.06.2013. Pe ambele medicale am cod diagnostic 187 si tot pe ambele medicale am cod indemnizatie 01 (boala obisnuita). Imi puteti spune daca este normal sa-mi treaca boala obisnuita la o interventie chirurgicala (mentionez ca am o taietura orizontala pe burta de aproximativ 10 cm).Vreau sa stiu merg cu certificatele medicale inapoi la spital sau sunt ok asa? Cineva care s-a uitat pe ele a spus ca trebuia cel putin cel initial sa fie 06 urgenta medico-chirurgicala.

Multumesc,
Va doresc o zi buna
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult pentru raspuns.
O zi buna