avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu medical - cod gresit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu medical - cod gresit

Buna ziua,
Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta cu un raspuns.
Pe data de 07.05.2013 m-am internat in spital pentru operatie de tumora ovar stang, operatie pe care am facut-o luni 13.05.2013. Am primit doua medicale, pe primul care este initial am urmatoarea perioada: 7 zile 10.05.2013-16.05.2013 / 15 zile 17.05.2013.31.05.2013 si pe al doilea care este in continuare am 6 zile 01.06.2013-06.06.2013. Pe ambele medicale am cod diagnostic 187 si tot pe ambele medicale am cod indemnizatie 01 (boala obisnuita). Imi puteti spune daca este normal sa-mi treaca boala obisnuita la o interventie chirurgicala (mentionez ca am o taietura orizontala pe burta de aproximativ 10 cm).Vreau sa stiu merg cu certificatele medicale inapoi la spital sau sunt ok asa? Cineva care s-a uitat pe ele a spus ca trebuia cel putin cel initial sa fie 06 urgenta medico-chirurgicala.

Multumesc,
Va doresc o zi buna
Cel mai recent răspuns: oana8385 , utilizator 16:46, 11 Iunie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult pentru raspuns.
O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod idemnizatie pentru operatie fibroza chistica + infectie virala Gabriel M. Gabriel M. Buna ziua, Mama mea a facut operatie pentru fibroza chistica si a avut si o infectie virala. Ni s-a spus ca asta se incadreaza in codul 01 adica la boli ... (vezi toată discuția)
Concediul medical themis themis O persoană angajată cu contract de muncă este supusă unei intervenţii chirurgicale - apendicită acută. La externare primeşte un certificar de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical cristi1446 cristi1446 Care este procentul cu care se plateste un concediu medical in urma unei interventii chirurgicale(apenticita)? (vezi toată discuția)