Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concedii si indemnizatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concedii si indemnizatii

M-am lovit de o problema si nu stiu ce sa fac.
Am primit pentru o o angajata 3 concedii medicale.
Doamna e insarcinata si are o sarcina cu risc.
primul concediu :
1-10 - continuare de luna trecuta - boala obisnuita 01
al doilea concediu
11-15 - initial - urgenta 06
al treilea concediu
16-31 - continuare la cel cu 06 - boala obisnuita 01
- problema e ca toate cele trei concedii eliberate de spital au acelasi cod de diagnostic : 745 - probleme cu sarcina
E corect eliberat concediul de mijloc - initial cu 06?
Da,e corect eliberat,este acelasi cod de boala intr-adevar, dar este un cod de certificat diferit,respectiv 06 urgenta medico-chirurgicala. Probabil a fost internare in perioada 11-15.