avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concedii si indemnizatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concedii si indemnizatii

M-am lovit de o problema si nu stiu ce sa fac.
Am primit pentru o o angajata 3 concedii medicale.
Doamna e insarcinata si are o sarcina cu risc.
primul concediu :
1-10 - continuare de luna trecuta - boala obisnuita 01
al doilea concediu
11-15 - initial - urgenta 06
al treilea concediu
16-31 - continuare la cel cu 06 - boala obisnuita 01
- problema e ca toate cele trei concedii eliberate de spital au acelasi cod de diagnostic : 745 - probleme cu sarcina
E corect eliberat concediul de mijloc - initial cu 06?
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 17:36, 3 Februarie 2012
Da,e corect eliberat,este acelasi cod de boala intr-adevar, dar este un cod de certificat diferit,respectiv 06 urgenta medico-chirurgicala. Probabil a fost internare in perioada 11-15.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concedii medicale initiale cu acelasi cod de diagnostic bachmann bachmann Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o angajata mi-a prezentat 2 CM consecutive , cate 5 zile fiecare, cu acelasi cod de dignostic, ... (vezi toată discuția)
Certificat de concediu medical myry84 myry84 buna ziua.sunt in concediu medical din data de 06-06-2013.primul concediu este cu internare de 5 zile cod ind 06 initial si mai am inca 14 zile cod ind 01 in ... (vezi toată discuția)
Concediu medical - cod gresit oana8385 oana8385 Buna ziua, Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Pe data de 07.05.2013 m-am internat in spital pentru operatie de tumora ovar stang, ... (vezi toată discuția)