Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA 2013
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA 2013

Buna seara,
Sunt PFA din aprilie 2012, am depus la timp declaratiile 220, 200 si 392B .
Obiectul de activitate este "Fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare",venitul net estimat fiind de 450 lei. Nu platesc la fondul de pensii doar la asigurarile de sanatate o suma mica de 8 lei trimestrial. Mai trebuia sa depun anul acesta vreo declaratie la ANAF?
Va multumesc

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
Nu mai depuneti nimic in 2013.
Asteptati sa va vina acasa decizia de impunere, in urma depunerii declaratiei 200 si sa vedeti daca mai e ceva de platit sau de restituit.
Si trebuie sa primiti, daca nu ati primit inca in urma depunerii declaratiei 220, decizia pentru plata ratelor in acest an la impozitul pe venit si contributiile sociale.
Multumesc frumos!