avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA 2013
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA 2013

Buna seara,
Sunt PFA din aprilie 2012, am depus la timp declaratiile 220, 200 si 392B .
Obiectul de activitate este "Fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare",venitul net estimat fiind de 450 lei. Nu platesc la fondul de pensii doar la asigurarile de sanatate o suma mica de 8 lei trimestrial. Mai trebuia sa depun anul acesta vreo declaratie la ANAF?
Va multumesc

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
Cel mai recent răspuns: Silvasanu , utilizator 06:05, 30 Mai 2013
Nu mai depuneti nimic in 2013.
Asteptati sa va vina acasa decizia de impunere, in urma depunerii declaratiei 200 si sa vedeti daca mai e ceva de platit sau de restituit.
Si trebuie sa primiti, daca nu ati primit inca in urma depunerii declaratiei 220, decizia pentru plata ratelor in acest an la impozitul pe venit si contributiile sociale.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200 si 220 la inchirieri raluca.raluca20 raluca.raluca20 In cazul unui contract de inchiriere (casa, teren) trebuie depuse pana la data de 25 mai 2013 declaratiile 200 si 220 sau numai una din ele, avand in vedere ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa Jeremy Jeremy 1. Va rog sa ma informati despre ce impozite voi plati dupa infiintarea unui PFA pentru asigurari obligatorii. 2. Pot tine eu, evidenta contabila primara ... (vezi toată discuția)
Firme inactive fifi58 fifi58 care este deosebirea intre firme inactivi , si firme cu activitate este suspendata In oct.2013 am suspendat activitatea si totusi in lista cu firme inactivi ... (vezi toată discuția)