avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clasificare amortizare echipamente service auto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clasificare amortizare echipamente service auto

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu clasificarea urmatoarelor echipamente pentru un service auto:
1. Statie I.T.P.
2.aparat de reglat faruri
3.Aparat de diagnoza computerizata
4.Tester acumulatori
5.Elevator electromecanic
6.Recuperator de ulei uzat
7.Compresor aer
8.Masina de dejantat/montat anvelope
9.Masina electronica pentru echilibrat roti
10.Redresor de incarcare acumulatori

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: adrianabresug , utilizator 12:37, 31 Mai 2013
cautati pe net nomenclatorul pt mijloacele fixe si acolo gasiti codurile de clasificare daca la asta v-ati referit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie de ajutor pentru incadrarea unor mijloace fixe rusflorentina2007 rusflorentina2007 -APARAT SUDURA =2 BUC= 10.000.00 EUR -COMPRESOR INDUSTRIAL CU SURUB + REZERVOR AER=10.000.00 EUR -APARAT MASINA DEBITAT CU LASER=30.000.00 ... (vezi toată discuția)
Reparaþie auto în garanþie pe casco cu regres rca cosminph cosminph Bună ziua. În urmă cu o săptămână am fost implicat într-un accident rutier în care mi-am avariat auto din vina altui conducător. Întrucât deţin ... (vezi toată discuția)
Service auto mi-a distrus masina ursulakee ursulakee Buna ziua, As dori sa stiu daca ma puteti ajuta intr-o problema. Inainte de Craciun am lasat masina, un Audi A6 la un service auto in Bucuresti ... (vezi toată discuția)