Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clasificare amortizare echipamente service auto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clasificare amortizare echipamente service auto

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu clasificarea urmatoarelor echipamente pentru un service auto:
1. Statie I.T.P.
2.aparat de reglat faruri
3.Aparat de diagnoza computerizata
4.Tester acumulatori
5.Elevator electromecanic
6.Recuperator de ulei uzat
7.Compresor aer
8.Masina de dejantat/montat anvelope
9.Masina electronica pentru echilibrat roti
10.Redresor de incarcare acumulatori

Va multumesc.
cautati pe net nomenclatorul pt mijloacele fixe si acolo gasiti codurile de clasificare daca la asta v-ati referit