Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Consilier de probatiune
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Consilier de probatiune

Stie cineva ce salar are un consilier de probatiune debutant? Cum este concursul de admitere?
Pe site-ul ministerului justitiei (www.just.ro) in partea dreapta pe o coloana vei gasi sectiunea PROBATIUNE. Acolo sunt toate informatiile de care ai nevoie.

[ link extern ]
este cineva care a mai dat examen pentru postul de consilier de probatiune?
poate ne spune si noua cum decurge examenul, interviul si in ce consta testarea psihologica...