Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Direcþia de probaþiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Direcþia de probaþiune

B-) Ministerul Justiţiei, prin Direcţia de probaţiune, organizează în acest an concurs pentru ocuparea locurilor de inspector şi de consilieri de probaţiune.
Întrebarea este: acest tip de concurs se va ţine în fiecare an, sau doar când apar locuri vacante?
Vă mulţumesc. B-)
daca afli da-ne si noua de stire...;)
De regula doar cand sunt locuri vacante.

ANUNŢ din data de 30 NOIEMBRIE 2006
MINISTERUL JUSTITIEI - Concurs pentru ocuparea a 152 posturi de consilieri de probaţiune şi a unui post de inspector de probaţiune
Vă aducem la cunoştinţă faptul că:
• Perioada de înscriere la concursul pentru ocuparea unui număr de 152 posturi vacante de consilier de probaţiune şi a unui post vacant de inspector de probaţiune se prelungeşte de la data de 07.12.2006 până la data de 22.12.2006 ora 14.00.
• Rezultatele selecţiei dosarelor, precum şi informaţii cu privire la data şi locul de susţinere a probei interviului, vor fi afişate în perioada 5 – 9 ianuarie 2007.
• Informaţii suplimentare la tel.: 021/222.31.50 sau pe site-ul Ministerului Justiţiei: www.just.ro, secţiunea „Posturi vacante”.