Forum Discuţii juridice Executare silită Nelamurire cu privire la executarea silita
Discuție deschisă în Executare silită

Nelamurire cu privire la executarea silita

Am rugamintea de a ma ajuta sa inteleg mai bine cum e cu suspendarea executarii silite. La o adica, daca in urma finalizarii procesului de executare silita mi-am recuperat prejudiciul, iar partea de la care mi-am recuperat prejudiciul face recurs pentru suspendarea executarii silite si il castiga, inseamna ca eu trebuie sa-i returnez suma cu care am fost despagubit?
nu. daca ati primit deja banii de la executor, suspendarea nu mai are obiect. dar daca i se va admite contestatia si se desfiinteaza titlu dvs sau executarea silita, s-ar putea aproba si intoarcerea executarii si sa fiti obligat sa restituiti suma astfel incasata.