Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã mai și râdem
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã mai și râdem

De la lume adunate si tot la lume date... Cand mori de ras traiesti mai intens ca oricand...

Despre viata
Viata e ce se intampla cand iti faci alte planuri.

Despre casatorie
Casatoria: perioada in care barbatul descopera ce fel de barbat prefera nevasta lui (The Vagabonds).

O casatorie fericita ar fi aceea dintre o sotie oarba si un sot surd (Montaigne).

Casatoria e un pact facut de un barbat care nu poate dormi cu fereastra inchisa si o femeie care nu poate dormi cu fereastra deschisa (G.B.Shaw)

Sotul meu spune ca vrea sa-si petreaca vacanta unde nu a mai fost niciodata. I-am propus bucataria (Nan Tucket)

Stii cand s-a terminat luna de miere? Atunci cand cainele iti aduce papucii, iar nevasta latra la tine (Roy Bolitho)

Un motiv bun pentru a te casatori este ca, atunci cand nu-ti vei gasi cheile, vei avea pe cine sa dai vina (M.M. Musselman)

Din toata inima iti spun: „Casatoreste-te!” Daca vei avea parte de o nevasta buna, vei fi fercit. Daca vei avea parte de una rea, atunci vei deveni filosof (Socrate)

Secretul unei casatorii fericite ramane... un secret (Henny Youngman)

Stii ce faceam inainte de a ma casatori? Orice voiam (Henny Youngman).

Despre barbati
Mai multi barbati ar fugi de acasa daca ar sti cum sa-si impacheteze singuri hainele in bagaje. (Leopold Fetchner).

Toti barbatii sunt la fel, dar au fetze diferite pentru a-i putea deosebi intre ei (Lawerence J. Peters)

Barbatii sunt ca focul: daca nu ai grija de ei, se sting (Zsa Zsa Gabor)

Orice barbat care spune: "Sotia mea si cu mine suntem parteneri cu drepturi egale”, se refera fie la o firma de avocati, fie la jocul de bridge (Bill Cosby).

E ciudat ca, atunci cand nu mai are nicio grija pe lume, barbatul se casatoreste (Robert Frost)

Am fost indragostit de aceeasi femeie timp de 40 de ani. Daca afla nevasta, ma omoara! (Henny Youngman)

Natura l-a facut pe barbat poligam, misiunea femeii e de a-l face monogam (proverb italian)

Despre femei
Femeia este un animal domestic, care traieste pe langa casa barbatului si se hraneste cu zilele lui.

O femeie frumoasa si desteapta e aproape barbat.

Femeile ar fi incantatoare daca ai putea sa cazi in bratele lor, fara sa cazi in mainile lor.

Dragul meu, arati bine si esti nostim, / Esti plin de sharm si bland, / Iar corpul tau este sublim, / Precum iti e si mintea. // Ai multe talente / Si haine frumoase, / Dar nimic nu se compara / Cu gustul de a-ti alege partenera. (Ellen Jackson)
La câți copii sunt făcuți ”la o cafea”, ar trebui să îi cheme Lavazza, Don Caffe, Jacobs, Espresso, etc.

Când postez melodii de dragoste, mă întreabă unii prieteni:
– De care femeie ți-e dor ?
– Mi-e dor de una nouă !

– Era ceva ce nu îți plăcea să mănânci când erai mic ?
– Da.
– Ce ?
– Bătaieeee !

Un bărbat fără femeie e ca un stejar fără ciocănitoare …

– Alo, penitenciarul Târgșor ?
– Da.
– Cu doamna Elena, vă rog.
– În ce problemă ?
– Să o întreb dacă îl iubește pe tânărul cu care s-a măritat.
– Haideți, domnu’ Traian, e a patra oară când sunați doar în noaptea asta. Nu mai bine vă mutați cu ea și vorbiți cât vreți?
Înainte, primul lucru dimineața era să dai drumul la găini, nu la net. Ce viață !

– Voi, în Moldova, în fiecare zi beți de dimineață ?
– Nu, nu. De exemplu, duminica bem de vineri …

Femeile se îndrăgostesc de ce aud, iar bărbații de ce văd. De aceea fetele se machiază iar bărbații mint.

-Tati, vreau o înghețată !
– Și eu … dar maică-ta ne-a dat bani doar pentru două beri.

De când mi-a recomandat doctorul să beau câte un pahar de vin la prânz, am ajuns la 10 prânzuri pe zi …

Ardeleanul, după ce o găsât un Mig în livada de meri:
– Doamne-ț’ mulțămesc că n-o picat păstă pruni !

Furtuna care a măturat Europa cu 255 km/ h va ocoli România, fiindcă aici nu sunt drumuri pentru viteza aia.
Parcă virusul trăia între 7 și 20 de grade. Al naibii cum s-a răzgândit acum, merge și la plajă !

Popii moldoveni care fac slujbe de ploaie sunt rugați să dea coordonatele exacte, pentru că-i îneacă pe olteni !

M-a durut sufletul când am văzut că vecina mea își căuta găina, dar eu orezul așa simplu nu pot să-l mănânc …

M-am trezit de dimineață să merg la Kaufland, pentru cumpărături. Coadă la mezeluri … În fața mea, o bătrânică cere, cu voce tremurândă:
– 50 de grame de parizel …
Eu, în spatele ei, impresionat:
– Puneți, vă rog, 300 de grame, plătesc eu diferența …
Bătrânica se întoarce și-mi zâmbește:
– Mulțumesc, dar pisica mea nu mănâncă decât proaspăt.
Socoteala zilei:
Caniculă + Sărăcie = Români pârliți !

Doamne, cât urăsc bețivanii !
Aseară, prietenii care mă cărau de la crâșmă, m-au scăpat de 3 ori până să mă bage-n casă ! Alcooliștii draqu !

Vă plângeți de 30 grade căldură, dar de țuica la 50 de grade nu suflă unul o vorbă !

Afiș pe poarta iadului.
Zodiile gemeni, leu și scorpion nu sunt acceptate. Stresează dracii și îi trag de coadă.

Românul scrie ”piscină”, dar pronunță ”pișcină”. Știe el de ce !

Dezamăgirea îi atunci când mergi la fân și în sticla de bere îi apă.

Pe așa căldură, începi să înțelegi de ce în Africa femeile poartă doar mărgele !

– Ai, din întâmplare, o țigară la tine ?
– N-am din întâmplare, le-am cumpărat …
– Unde ți-e soția ?
– Topește slănină !
– Ați tăiat porcul ?
– Nu ! Face plajă !

Am pus paracetamol prin toată casa, acum aștept să scadă temperatura.

La un spital de nebuni, un reporter întreabă un nebun:
– Vă place aici ?
– Da, foarte mult ! Cel mai mult îmi place să-l ajut pe doctor.
– Foarte frumos. Și cum îl ajuți ?!
– Doctorul aleargă asistentele iar eu le pun piedică.

– M-am angajat ca electrician la biserică.
– Foarte tare ! Și ce faci acolo ?
– Aprind și sting lumânări.