avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fisa fiscala 2013?!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fisa fiscala 2013?!

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog ce se elibereaza angajatului in locul fisei fiscale? Multi angajati solicita pentru banci de exemplu. Se elibereaza o copie dupa declaratia 205?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 16:48, 12 Iunie 2013

Potrivit prevederilor din OG nr. 30/2011, angajatorii au obligatia de a elibera, la cererea angajatilor, un document care nu este un formular tipizat, insa trebuie sa cuprinda cel putin informatii privind:

•datele de identificare ale contribuabilului,
•venitul realizat in cursul anului,
•deducerile personale acordate,
•impozitul calculat si retinut.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa fiscala 2012 vmire vmire Am cerut eliberarea fisei fiscale pe 2012 la fostul angajator si contabila spune ca pentru anul 2012 nu s-au mai eliberat fise fiscale.Este adevarat ca s-au ... (vezi toată discuția)
Fisele fiscale mai sunt obligatorii? laura1720022000 laura1720022000 Buna ziua, In fiecare an, eu ca salariat, am primit o fisa fiscala pentru anul in urma. Nu sunt sigura dar am inteles ca aceste fise fiscale nu mai sunt ... (vezi toată discuția)
Adeverinta salariat carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Odata cu introducerea decl. 205 angajatorului ii revine obligatia de a elibera angajatilor o adeverinta cu venitul realizat in 2012. Nelamurirea ... (vezi toată discuția)