Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fisa fiscala 2013?!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fisa fiscala 2013?!

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog ce se elibereaza angajatului in locul fisei fiscale? Multi angajati solicita pentru banci de exemplu. Se elibereaza o copie dupa declaratia 205?Multumesc.

Potrivit prevederilor din OG nr. 30/2011, angajatorii au obligatia de a elibera, la cererea angajatilor, un document care nu este un formular tipizat, insa trebuie sa cuprinda cel putin informatii privind:

•datele de identificare ale contribuabilului,
•venitul realizat in cursul anului,
•deducerile personale acordate,
•impozitul calculat si retinut.