Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... MINCIUNA IN FATA INSTANTEI DE JUDECATA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

MINCIUNA IN FATA INSTANTEI DE JUDECATA

Acum dupa interogarea martorilor am descoperit ca unul dintre martori a mintind afirmind ca nu este ruda cu pirita (cea pentru care a depus marturie) iar eu am aflat ca este unchiul acesteia - fratele mamei acesteia . Ce ma sfatuiti sa fac ? Sa instiintez judecatorul , sa depun plingere penala ?
Sa instiintati judecatorul.
Aveti posibilitatea sa depuneti si plangere penala pentru marturie mincinoasa insa va sfatuiesc sa invederati si instantei acest aspect, pentru a inlatura proba.
David & Zanescu S.C.P.A., Avocat
Da , va multumesc tuturor pentru raspuns