Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Incadrare IMM
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Incadrare IMM

Spuneti-mi si mie va rog articolul si actul normativ care reglementeaza faptul ca doua societati care sunt administrate fiecare si sunt si asociati unici, la o societate tatal si la una fiul nu pot fi IMM, fiind considerate intreprinderi legate.
Va multumesc.
Legea 346/2004 cu actualizarile si modificarile ulterioare :
[ link extern ]
la art. 4^4 sunt definite intreprinderile legate