Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatia la executare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatia la executare

Presupunand ca NCP si NCPP intra in vigoare la 1 februarie 2014 ,in cat timp pot formula actiunea in instanta privind contestatia la executare?

Multumesc pentru raspuns
Nu ati precizat concret este vorba despre executare silita,in temeiul unui titlu executoriu sau contestaţia contra executării hotărârii penale ?
Contra executarii unei hotarari penale.