avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila Rovigneta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila Rovigneta

BUNA ZIUA,
rovinieta pe ce cont se opereaza?
Cel mai recent răspuns: sandus62 , utilizator 00:31, 21 Februarie 2015
La data platii in cont 471.Lunar, pe cheltuieli in cont 635,pe perioada de valabilitate.
Buna ziua,

In opinia mea trebuie sa inregistrata in cheltuileli in avans(471) si descarcata lunar pe perioada de valabilitate prin contul de cheltuieli 635.

Numai bine
consider ca inregistrarea cheltuielii trebuie facuta in 628 si nu 635. suma ajunge la CNADNR, o companie care ne presteaza un seviciu.(este advarat ca foarte prost).
635 ar trebui folosit atunci cand inregistram impozite si taxe

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovinieta dragalina2006 dragalina2006 va rog sa ma ajutati intr-o problema. am un bon fiscal prin care soferul a platit rovinieta pt o singura zi val. 46.44 RON. am inregistrat astfel 635=5311. ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in ctb a rovinietei kristinikk kristinikk Buna ziua, Ma puteti ajuta, va rog, cu inregistrarile contabile pentru achizitia unei roviniete, in situatia in care societatea se incadreaza in situatia ... (vezi toată discuția)
Contabilitate vatamanescu dumitra vatamanescu dumitra Buna ziua , va rog frumos daca poate cineva sa-mi spuna cum se inregistreaza o chitanta fara factura , exemplu chitanta emisa de Asirom ,asigurare fara ... (vezi toată discuția)