Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila Rovigneta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila Rovigneta

BUNA ZIUA,
rovinieta pe ce cont se opereaza?
La data platii in cont 471.Lunar, pe cheltuieli in cont 635,pe perioada de valabilitate.
Buna ziua,

In opinia mea trebuie sa inregistrata in cheltuileli in avans(471) si descarcata lunar pe perioada de valabilitate prin contul de cheltuieli 635.

Numai bine
consider ca inregistrarea cheltuielii trebuie facuta in 628 si nu 635. suma ajunge la CNADNR, o companie care ne presteaza un seviciu.(este advarat ca foarte prost).
635 ar trebui folosit atunci cand inregistram impozite si taxe