Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... gratiere pentru cei cu suspendarea executarii pedepsei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

gratiere pentru cei cu suspendarea executarii pedepsei

daca proiectul de lege privind gratierea vor fi gratiati si cei cu suspendare? cazierul va fi curat? sau se gratiaza cei care executa pedeapsa?
Senatul a respins proiectul de lege privind amnistia unor pedepse cu executare. Proiectul prevedea ca pedepsele cu închisoarea de până la 6 ani inclusiv, precum şi pedepsele cu amendă, aplicate de instanţă, să fie graţiate în întregime.