Forum Discuţii juridice Traduceri Conflict de interese?
Discuție deschisă în Traduceri

Conflict de interese?

Buna,
Sunt traducator autorizat pentru limba germana. Fiul meu a absolvit liceul in Austria si are pe diploma de bacalureat resp. foaia matricola materille la care a fost examint printre care lb. germana (12 ani), ebraica (12 ani), engleza (8 ani) si spaniola (7 ani). In vederea recunoasterii diplomei la Ministerul Educatiei am voie sa ii traduc actele sau nu (legalizarea am de Gand sa o fac la Consulatul Romaniei in Viena)?
Multumesc.
Aveti dreptul sa-i traduceti actele . Nu vad ce conflict de interese ar putea exista in aceasta situatie.
Multumesc mult!