avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul pensie de invaliditate

Buna ziua,
As dori sa aflu cum se calculeaza pensia de invaliditate gradul II avand in vedere ca sunt nascut in septembrie 1954 si lucrez din octombrie 1974(din care 1 an si 6 luni este serviciul militar)pana pana la 1 iulie 2013 cand urmeaza sa intru in pensie de invaliditate.
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ContSters284213 , utilizator 19:01, 29 Ianuarie 2015
Buna seara, as dori sa stiu daca se poate pensiona pt invadilitate si cum se calculeaza avand in vedere varsta de 41 ani si vechime in munca :18. 6 luni. Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoare pensie 2740826332154 2740826332154 la o vechime in munca de 34ani in meseria de asistent medical cate puncte de pensie as avea la iesirea la pensie pentru limita de varsta? (vezi toată discuția)
Care este algoritmul de calcul al punctajului mediu anual? Mitica49 Mitica49 Buna ziua, Deoarece am cateva nelamuriri legate de decizia mea de pensionare as dori sa aflu care este algoritmul de calcul a punctajului mediu anual care sta ... (vezi toată discuția)
Calculul punctajului mediu anual fergus fergus Buna ziua. 1. Cum se calculeaza punctajul in perioada de somaj din martie1998 pana in decembrie 1998? 2. Dar punctajul pentru perioada pensiei de ... (vezi toată discuția)