Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul pensie de invaliditate

Buna ziua,
As dori sa aflu cum se calculeaza pensia de invaliditate gradul II avand in vedere ca sunt nascut in septembrie 1954 si lucrez din octombrie 1974(din care 1 an si 6 luni este serviciul militar)pana pana la 1 iulie 2013 cand urmeaza sa intru in pensie de invaliditate.
Multumesc anticipat
Buna seara, as dori sa stiu daca se poate pensiona pt invadilitate si cum se calculeaza avand in vedere varsta de 41 ani si vechime in munca :18. 6 luni. Va multumesc.