Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Majorare plafon achizitie publica la 30.000 de euro
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Majorare plafon achizitie publica la 30.000 de euro

A fost publicata legea 193/2013 pentru aprobarea OUG 77/2012 in vederea modificarii si completarii OUG 34/2006.

Articolul 19 se modifică şi va avea următorul cuprins:
"Art. 19. - Autoritatea contractantă achiziţionează direct produse, servicii sau lucrări, în măsura în care valoarea achiziţiei, estimată conform prevederilor secţiunii a 2-a a prezentului capitol, nu depăşeşte echivalentul în lei a 30.000 euro exclusiv T.V.A. pentru fiecare achiziţie de produse ori servicii, respectiv a 100.000 euro exclusiv T.V.A. pentru fiecare achiziţie de lucrări. Achiziţia se realizează pe bază de document justificativ.''
Ares-3, moderator
Multumim. Exista cateva modificari importante la OUG 77
vlad nicolae, moderator
~ Conținut șters la cerere ~