Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venitul din tranzactionarea actiunilor in ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venitul din tranzactionarea actiunilor in strainatate

Salut,

Am un cont deschis la un broker din SUA pentru a tranzactiona actiuni. Va rog sa-mi spuneti, daca se poate, unde trebuie sa platesc impozit pe profitul provenit din activitatile de tranzactionare a actiunilor cu acest broker (platesc in Romania sau in SUA)? Care este procentul din profit? Multumesc!!!
In mod normal se plateste acolo