Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum obtin un duplicat dupa actul de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum obtin un duplicat dupa actul de proprietate

Buna ziua,
sunt casatorita si despartita in fapt, am un imobil dar actele au ramas la sot si nu imi pot face buletin de identitate care urmeaza sa expire, nu putem comunica si nu gasesc intelege toate actele le-a ascuns. ce pot face?
dacă imobilul e moștenit, adresati-vă notarului care a dezbătut succesiunea. Titlul de proprietate in acest caz e certificatul de mostenitor
adriandimitriu, utilizator

Florica Carapalea a scris:

Bună seara ! Pot scoate duplicat al actului original al imobilului rămas de la tatăl defunct?

Este vb de soțul meu Carapalea Liviu.,moștenitor de drept.Nora surorii lui,a pus stăpânire pe actul casei ,fără niciun drept și trebuie sa-si schimbe buletinul.
raspunsul e acelasi, doar ca acum cel care face solicitarea este sotul dvs.