Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat doresc sa conduc scuter. Am voie ?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat doresc sa conduc scuter. Am voie ?

Mi-a fost retinut permisul de conducere cat. B pentru alcool, trimis in judecata pentru dosar penal. Procesul nu a avut loc inca si nu am primit nicio pedeapsa pana acum decat permisul suspendat, intrebarea mea este: am voie sa conduc scuter 49 cmc ? am dovada ca mi-a fost suspendat.
Nu scuterul este echivalat unui mijloc de conducere pentru care este necesar permisul de conducere singurele vehicule pe care le puteti conduce fara permis de conducere sunt bicicletele
si carutele.