Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj ,,tehnic''
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj ,,tehnic''

Buna ziua. Am o rugaminte daca ma puteti lamuri B-) si pe mine : am tot auzit despre somajul tehnic si as vrea sa stiu daca exista o Lege a Somajului 2009 .Ce inseamna pentru un angajator ,,somaj tehnic'' , si ce inseamna pentru salariat ,,somaj tehnic''.Multumesc
multumesc pentru raspuns.
Intrebare intrebatoare...

Incepand cu 30.03.2009 aproximativ 100 de angajati din cei 200 ai societatii au intrat in "somaj tehnic"...
Astazi 06.04.2009, in a 8-a zi de somaj tehnic, un angajat care se afla in aceasta situatie mi-a trimis la societate un concediu medical incepand cu 03.04.2009.

Se intrerupe somajul tehnic? Angajatul va fi considerat in concediu medical?

Multumesc