Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declarare venit PFA activitati agricole
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declarare venit PFA activitati agricole

Exista posibilitatea ca un PFA ce desfasoara activitati agricole- cultura cereale sa-si determine venitul in sistem real in 2013 si nu pe baza normei de venit? Pana la data de 31.01. 2013 am depus declaratia cu venitul estimat si am bifat obtiunea de determinare in sistem real al venitului. Acum sunt obligat sa depun 221 si sa mi se calculeze impozitul pe baza normelor de venit pentru actvitati agricole.
CONTABIUM, Contabil