Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CIM suspendat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CIM suspendat

daca salariatul nu se incadreaza pentru idemnizatia CCC si CIM-ul a fost deja suspendat in revisal cum se poate proceda pentru incetarea acestei suspendari si ce acte sunt necesare la dosarul angajatului pentru a putea opera in revisal?
Va multumesc!
Cerere de anulare a suspendarii si reluare a activitatii din partea salariatului si Decizie de anulare a suspendarii si reluare a activitatii din partea angajatorului. Pentru perioada in care nua fost prezent la munca va fi pontat nemotivat.
Salariata va putea solicita concediu de risc maternal, pe o perioada ce nu poate depasi 120 de zile, cu conditia sa nu fi solicitat acest concediu anterior concediului de maternitate, conf art 10 alin 1 lit b OUG 96/2003.
Va multumesc frumos!!!