Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de colaborare cu scoli, gradinite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de colaborare cu scoli, gradinite

buna ziua! mai am o intrebare: scolile si gradinitele sunt libere sa incheie contracte de colaborare cu cabinet psihologic pentru servicii gen: organizarea de ateliere de dezvoltare personala cu copiii? sau sunt obligate sa-si foloseasca consilierul psihologic scolar angajat pentru orice tine de aspectele psihologice?
Se pot incheia astfel de contracte de colaborare pentru servicii gen: organizarea de ateliere de dezvoltare personala cu copiii.