Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Ajutor de minimis
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Ajutor de minimis

In cazul in care se infiinteaza o intreprindere in anul depunerii cererii de finantare, firma neputand sa isi desfasoare activitatea deoarece locul de desfasurare al activitatii il vom obtine prin achizitia de constructie industriala, in cazul in care se aproba proiectul, intreprinderea se mai incadreaza in schema sau nu?
Daca este posibil m-ar interesa si cadrul legal privind aceasta problema.
Principalele caracteristici ale schemei de ajutor de minimis pentru sprijinirea investiţiilor realizate de întreprinderile mici si mijlocii şi crearea de locuri de muncă, instituită prin H.G. nr.274/2013, cu modificările şi completările ulterioare le puteti citi pe pagina Ministerului Finantelor:
[ link extern ]
Detalii cu explicatii sunt expuse in Ghidul solicitantului