Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... facturi emise
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

facturi emise

cand pot sa inregistrez niste facturi emise anul trecut in trimestrul IV?deoarece am depus in ianuarie declaratia cu impozitul pe venit micro pt trimestrul IV
pot sa fac o declaratie rectificativa si sa inregistrez facturile in anul trecut?
Esti platitoare de TVA? Nu ai inchis anul financiar? adica ai intocmit bilantul? sunt importande aceste aspecte.
Daca sunteti platitoare de tva trebuie sa refaceti si declaratia 394.
nu am inchis anul 2008 si firma nu e platitoare de tva
in ianuarie am depus declaratia cu impozitul pe venituri microintreprinderi cu impozitul calculat pe trimestru IV
In cazul asta e musai sa rectificati declaratia 100 si sa platiti diferenta de impozit.