Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Declaratii-microinteprinderi
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Declaratii-microinteprinderi

Ce declaratii se depun pentru o microinteprindere neplatitoare de TVA, ce plateste impozit pe venit?
Daca ati infiintat srl-ul in ultimul trimestru al anului 2014, la inceputul lunii ianuarie 2015, pana pe 25, veti depune declaratia 100 cu impozitul pe venitul microintreprinderii pentru trimestrul IV 2014 si tot pana la acea data aveti si termen de platit. D100 se depune chiar si cu zero, asta daca in acest ultim trimestru din 2014 nudesfasurati activitate si nu aveti inca venituri.
Si in afara de declaratia 100, ce alte declaratii se mai depun pe parcursul anului?
Pana pe 25 februarie 2015 veti depune D392b. Si apoi bilantul intocmit si semnat de catre un contabil autorizat membru ceccar.