Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Promulgarea noului cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Promulgarea noului cod penal

noul cod penal si cod de procedura penala a fost promulgat de catre presedintele tarii? daca nu,cand urmeaza sa fie promulgata?
Din februarie 2014 sunt aşteptate să intre în vigoare noile coduri Penal şi de Procedură Penală.

www.avocatnet.ro/content/art...
Eu le astept din 2005.
1) Vor fi mai bune noile coduri penale si noile proceduri penale?
2) Ce schimbari se vor face?
3) Cine sunt cei care propun modificari de legi din codul penal?