Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ce se mai aude de noile coduri?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ce se mai aude de noile coduri?

Ce se mai aude prin targ despre noile coduri (penal si civil)? Din cate stiu, undeva pe la sfarsitul lui iulie, guvernul ar fi trebuit sa propuna un termen de intrare in vigoare. Parlamentul e in vacanta si nu se aduna astia sa voteze o lege nici daca arde tara... Stiu ca mai sunt asociatii care in continuare critica noile coduri... Stiu ca sunt oameni care asteapta noile coduri...
Ce credeti? Au sansa sa intre in vigoare? Sau vor avea soarta codului penal din 2004 si vor muri dupa 2-3 amanari?
Mda... am fost cu vreo 5 secunde inaintea articolului.... B-)