Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - detasare

Buna ziua,
Doresc sa stiu ce se completeaza si se transmite la REVISAL in cazul unui salariat detasat.Mentionez ca este platit de catre angajatorul la care a fost detasat,deoarece drepturile salariale sunt mai mari.
Cu multumiri,
Constanta Dinicu
Data sfarsit detasare = data de sfarsit a detasarii = data incetarii detasarii
Daca detasarea inceteaza la 09.08.2013, atunci aceasta este data incetarii detasarii.

C.i.m. va inceta de drept la 10.08.2013 daca nu se prelungeste durata acestuia.
Da, am inteles, insa dupa rationamentul expus mai sus, eu inteleg ca la data incetarii suspendarii, contractul este inca suspendat si reluarea activitatii se face cu urmatoarea zi. Adica...eu doresc sa nu il mai pontez in 09.08.2013, data incetarii detasarii si sa ii incetez contractul cu 10.08.2013. E in regula?
Nu aveti cum sa-l pontati dvs, intrucat in data de 09.08.2013 se incheie detasarea .

Incetarea c.i.m. se poate face cu data de 10.08.2013.