Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Eroare depunere bilant online
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Eroare depunere bilant online

Imi apare urmatoarea eroare cand depun bilantul online:
Fisierul depus nu este un document valid - Eroare PDF. Fisier completat eronat sau fisier alterat. Campul 'suma control' <totalPlata_A> este nul
Are cineva idee ce si cum ar trebui facut?
Este corupt pdf-ul probabil.In acest caz importati xml-ul intr-un formular gol de bilant,il validati si il mai depuneti odata.
Am facut chestia asta de vreo 5 ori si tot la fel. Poate ca nu am ce solduri sa pun la 30.06.2012, pentru ca firma e infiintata la finele lui 2012 si nu a avut cifra de faceri mare la finele lui 2011 ca sa depuna pe iunie 2012, asa ca la formularul 20 am lasat liber primul rand.
Asta sa fi fost problema oare?