Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Creditare firma in valuta, in numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Creditare firma in valuta, in numerar

Buna ziua,

Nu am gasit deloc raspuns la intrebarea mea, asa ca ma adresez dumneavoastra.
In cazul in care administratorul face o creditare in valuta, respectiv in forinti, direct in caserie, inafara de contractul de creditare, trebuie intocmita doar chitanta sau si dispozitia de incasare?
La dispozitia de incasare catre casierie ar fi bine sa atasati si o chitanta, iar contractul de creditare devine mai credibil daca il autentificati la un notar.