avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Obligatie colectare selectiva deseuri la firme
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Obligatie colectare selectiva deseuri la firme

Buna ziua,

O intreprindere familiala, care functioneaza intr-un spatiu public (cladire magazine) are obligatia sa faca colecatre selectiva?
Cel mai recent răspuns: Komkao Consulting , Consultant protectia mediului 14:40, 13 August 2013
DA
Legea 211/2011 - Art.14 - alin. 1 - Pentru asigurarea unui inalt grad de valorificare, producatorii de deseuri si detinatorii de deseuri sunt obligati sa colecteze separat cel putin urmatoarele categorii de deseuri: hartie, metal, plastic si sticla
multumesc frumos
Si reclamatiile unde se fac, cui ma adresez??????
Despre ce reclamatii este vorba?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. legea 211/2011 privind regimul deseurilor ciobanu_stelian ciobanu_stelian as dori si eu sa stiu va rog in comformitate cu legea 211 pe 2011 ce trebuie sa faca o firma, ce raportari si alte detalii daca imi puteti oferi in mare va rog. (vezi toată discuția)
Obligatiile legii 211 / 2011 si amenzile pentru nerespectarea colectarii selective a deseurilor razvantoma razvantoma Din ce inteleg conform Art. 14 din Legea 211 / 2011 , fiecare operator economic este obligat sa colecteze deseurile pe cel putin 4 fractii - hartie, metal, ... (vezi toată discuția)
Norme de respectat privind protectia mediului de catre un magazin vintzi vintzi Buna ziua, in cazul unui magazin aflat intr-o comunitate rurala (desi nu are mare importatanta, decat ca si colectare selectiva a gunoiului de catre ... (vezi toată discuția)