Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Obligatie colectare selectiva deseuri la firme
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Obligatie colectare selectiva deseuri la firme

Buna ziua,

O intreprindere familiala, care functioneaza intr-un spatiu public (cladire magazine) are obligatia sa faca colecatre selectiva?
DA
Legea 211/2011 - Art.14 - alin. 1 - Pentru asigurarea unui inalt grad de valorificare, producatorii de deseuri si detinatorii de deseuri sunt obligati sa colecteze separat cel putin urmatoarele categorii de deseuri: hartie, metal, plastic si sticla
multumesc frumos
Si reclamatiile unde se fac, cui ma adresez??????
Despre ce reclamatii este vorba?