Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... 2 intrebari mici
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

2 intrebari mici

ce se poate face sa iasa mai repede hotarirea definitiva daca hotarirea sa dat in ianuarie 2009 si azi mia spus de la tribunal ca inca nu sa redactat.??cit dureaza sa primesc comunicarea??
De regula redacatarea unei hortarir judecatoresti se realizeaza in 21 -30 de zile, acesta fiind un termen de recomandare ca adesea este depasit din cazua volumului mare de hotarir de redactat pe care il are un magistrat
Puteti sa faceti o "Cerere de urgentare a redactarii hotararii" aratand motivele pentru care aveti nevoie sa intrati in posesia hotararii cat mai repede. S-ar putea sa aiba efect...uneori are.
cererea ar trebui sa o fac la tribunalul bucuresti (acolo e dosarul acum,dupa ce s-a judecat apelul)si sa o depun la judecatorul de serviciu?multumesc pt sfat.s-ar putea sa mearga.