avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Vizualizare valoare sporuri in ITM online
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Vizualizare valoare sporuri in ITM online

Buna ziua!
Unui salariat i s-a cerut de la banca,sa aduga o copie din Reges,unde se vede valoarea sporurilor acordate.Mentionez ca luna de luna transmit la itm online aceasta valoare a sporurilor(difera de la o luna la alta,avand alt nr de ore noapte,alt nr de ore de sambata si duminica).
Am intrat in reges dar nu vizualizez decat nume,prenume,nr contract,tip,stare.
Mi-a adus(dat de banca ca model)o copie din reges a unui client in care aparea si valoarea acestor sporuri.
Ma chinui sa scot si eu acest lucru....dar fara folos.
Va rog sa ma ajutati dumneavoastra.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:51, 22 August 2013
REVISAL-rapoarte- raport per salariat---selectati salariatul in cauza--si aveti raportul care cuprinde CIM- detalii sporuri- interval vechime conform HG 500/2011:)
Raportul per salariat il scoateti din programul instalat pe calculator si nu de pe portalul de transmitere.

Dupa printare se stampileaza de catre angajator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reges - programul online pentru a transmite revisalul melinda_orosz melinda_orosz Am o intrebare: cand accesez portalul ReGes cu utilizator si parola si verific daca s-a incarcat .rvs-ul transmis, dau un click pe nr. de inregistrare/incarcae ... (vezi toată discuția)
Listare din registrul de evidenta al salariatilor- reges Georgidani Georgidani As dori sa ma informati cum se listeaza din Reges, mi s-a cerut de la banca o copie si contabila societatii unde sunt angajata nu stie sa listeze, a putut doar ... (vezi toată discuția)
Probleme revisal madylumy madylumy -buna ziua, ma confrunt cu o problema: o banca solicita unui salariat sa-i eliberez din aplicatia revisal de pe site-ul reges insp.muncii, un raport din care ... (vezi toată discuția)